Inwestycja Siennicka 29 to nowa propozycja mieszkaniowa na warszawskim Grochowie, której forma idealnie wpisuje się w kameralny charakter tej części Pragi-Południe. Ta wyjątkowa, dynamicznie zmieniająca się część Warszawy z licznymi zabytkowymi obiektami, użytkowanymi zgodnie z nowoczesnym rytmem miasta, architektonicznie czerpie z tradycji przemysłowych i handlowych.
Oparty na prostym planie budynek o dwóch skrzydłach z wewnętrznym dziedzińcem będzie stanowił nowoczesny kwartał mieszkaniowy współtworząc reprezentacyjną pierzeję ulicy Drwęckiej i ulicy Siennickiej. Elewacja będzie fragmentarycznie wykonana z jasnej cegły klinkierowej, a częściowo wykończona gładkim tynkiem w kolorze białym i ciemnoszarym.
W budynku o wysokości 18,60 m znajdzie się 49 mieszkań zlokalizowanych na 6 piętrach, od jedno- do czteropokojowych o powierzchniach od 33 m2 do 81 m2. Wszystkie będą posiadały balkony o powierzchni do 12 m2, tarasy o powierzchni do 26 m2 lub ogródki lokatorskie. Wejście do budynku zostało wygodnie zaprojektowane z poziomu chodnika bez stopni. Praktyczny układ klatkowy budynku z windą, która obsłuży wszystkie kondygnacje, ułatwi przyszłym mieszkańcom komfortowe funkcjonowanie. Na kondygnacji podziemnej przewidziano garaż z 48 miejscami postojowymi, z czego 34 będą znajdowały się na platformach niezależnych, 14 na posadzce, a jedno dla osób niepełnosprawnych na poziomie terenu. W garażu znajdą się także miejsca postojowe dla rowerów.
Syrena Invest wspiera rozwiązania sprzyjające dbałości o zasoby naturalne, dlatego też w projekcie inwestycji przewidziano budowę zbiornika na wodę deszczową, która zostanie wykorzystana do podlewania zielonych części wspólnych. Poza tym, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń na aranżację stref zieleni, na stropie garażu podziemnego powstanie zielony dach. Dodatkowo w obrębie wejścia do budynku zostaną umieszczone donice z ozdobną roślinnością i stojaki na rowery zachęcające do aktywności sportowych.
Budynek zostanie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną, by obniżyć koszty energii, a także wpisywać się w kierunek dekarbonizacji i pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł.
Mieszkańcy Siennickiej 29 będą mogli korzystać z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej m.in. połączeń kolejowych stacji Warszawa Grochów czy Dworca Warszawa Wschodnia, jak i metra, którego najbliższa stacja, Stadion Narodowy umożliwia dostęp do najszybszego transportu w mieście. Co istotne dynamiczna arteria komunikacyjna, jaką jest ulica Grochowska, oferuje liczne połączenia tramwajowe i autobusowe, co pozwala na wygodne przemieszczanie się po całej stolicy. Co ważne – tuż przy budynku powstanie nowy przystanek autobusowy.
Lokalizacja inwestycji zapewnia mieszkańcom udogodnienia niezbędne do komfortowego życia. W pobliżu znajdują się sklepy popularnych sieci handlowych, szkoła i przedszkole.
Niepodważalnym atutem inwestycji Siennicka 29 jest bliskość Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Ma on status zabytkowego parku krajobrazowego w stylu angielskim i jest przykładem miejskiego parku będącego ostoją bioróżnorodności, w którym można podziwiać 280 gatunków drzew i krzewów. Co ciekawe, teren ten uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce w 2009 roku, a także trzecią lokatę w konkursie Najpiękniejszy Park w Europie. Park Skaryszewski to jedna z największych enklaw zieleni w Warszawie, która od strony południowej wyznaczona jest przez linię brzegową Jeziorka Kamionkowskiego. W bliskości nowej inwestycji znajdą się także mniejsze parki czy skwery, takie jak park Józefa Polińskiego czy Park Obwodu Praga Armii Krajowej.
Praga-Południe to dzielnica z charakterem, która intryguje i przyciąga. Nietuzinkową atrakcję znajdującą się na osiedlu Kamionek, artystycznej części dzielnicy, stanowi Muzeum Neonów, pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, które posiada kolekcję około 100 neonów z całego kraju. Interesującym obiektem jest również Soho Art Center na terenie dawnych zakładów optycznych, popularne miejsce wydarzeń kulturalnych i wystaw znanych artystów. Intrygują też takie punkty na mapie jak niezwykły mural na kamienicy przy ulicy Bliskiej 23, przedstawiający ptaka i węża, wykonany przez artystę DALeast urodzonego w Chinach, którego ulubionym motywem są figury zwierząt w ruchu.
Niedaleko mieści się też Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, skąd już kilka kroków do Stadionu Narodowego, gdzie cyklicznie odbywają się imprezy sportowe i koncerty. Już niedługo miłośnicy muzyki będą mogli udać się także do Sinfonia Varsovia Centrum, unikalnego, wielofunkcyjnego miejsca, które z pewnością przyciągać będzie mieszkańców Warszawy i odwiedzających ją gości ciekawymi muzycznymi wydarzeniami.
Postindustrialne zabudowania tej części Pragi-Południe intrygują klimatem dawnej Warszawy i ciekawą historią zakładów przemysłowych. Na początku XX wieku powstały tam Zakłady Elektrotechniczne – Bracia Borkowscy założone przez Edwarda, Jana i Ferdynanda Borkowskich, Fabryka Sprzętu Telefonicznego i Telegraficznego braci J. B. Petsch, a także Wytwórnia Sprzętu Spawalniczego „Perun” w wyniku połączenia francuskiej firmy L’air Liqide z Towarzystwem Akcyjnym Fabryk Tlenu i Aparatów „Perun” z Petersburga. Wytwórczy klimat dzielnicy dopełniają słynne Zakłady Wedel, które przy ulicy Zamoyskiego funkcjonują od 1931 roku. Dziś w Pijalni Czekolady Wedla urządzonej w budynku rogatki zaprojektowanej przez Jakuba Kubickiego, jedynej pary ocalałej na prawym brzegu Wisły, można zanurzyć się w smaku czekolady i wyjątkowym klimacie ówczesnej Warszawy.
Warto wiedzieć, że klasycystyczne pawilony rogatkowe przy obecnej ulicy Zamoyskiego zostały wzniesione w 1823 roku równocześnie z ukończeniem Traktu Brzeskiego (obecna ul. Grochowska), czyli droga łącząca Warszawę z Terespolem. Była to pierwsza droga bita o długości 198 km, wykonana w ciągu trzech lat w specjalistycznej na ówczesne czasy technologii w Królestwie Polskim.
Otoczenie najnowszej inwestycji wywodzące się z postindustrialnego charakteru Grochowa podlega nieustannym zmianom i rozwojowi, które czynią je coraz ciekawszym. Dlatego też inwestycja Siennicka 29, której przedsprzedaż i budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to dobra propozycja dla osób ceniących nieszablonowe miejsca z klimatem i duszą oraz komfort mieszkania w wygodnej lokalizacji. Zakończenie budowy jest przewidziane na IV kwartał 2026 roku.
Zespół Syrena Invest z przyjemnością wraca na Pragę-Południe. Zakończony z sukcesem 4 lata temu budynek mieszkalny Mińska 45 tętni dziś życiem, a elegancką architekturą wpisujące się w klimat dzielnicy i wzbogaca jej oblicze.
Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń +48 882 119 122